[responsive_menu]
سه‌شنبه 20 اکتبر 2015

تسهیلگری تجارت بین الملل

آیا قصد آغاز یا گسترش رابطه ی تجاری با شرکت های خارجی را دارید ولی می خواهید این کار را به شخص دیگری بسپارید؟ نوپندار می تواند کلیه ی مراحل تجارت را برایتان تسهیل کند. مراحلی که در انجام یک پروژه ی تجاری صورت می گیرد شامل موارد زیر است:

  1. پیدا کردن تولیدکنندگان اصلی کالای مورد نظر در دنیا و مکاتبه با آنها جهت دریافت مشخصات و قیمت محصولات توسط ما
  2. ترجمه ی پاسخ مکاتبات و ارسال قیمت و مشخصات برای شما
  3. دادن مشاوره و تحقیق و بررسی درباره ی این که چگونه می توان فهمید کدام شرکت ها معتبرترند و احتمال کلاهبرداری و ریسک معامله با آنها پایین است.
  4. تصمیم گیری شما مبنی بر انجام یا عدم انجام معامله با یک شرکت خارجی
  5. در صورت تصمیم به انجام معامله، چانه زنی برای توافق قیمت نهایی!
  6. دادن مشاوره درباره ی چگونگی انتقال وجه
  7. رزرو کشتی یا سایر طرق حمل و نقل به ایران
  8. پیدا کردن ترخیص کار جهت انجام امور ترخیص و ارسال کالا به درب انبار شما. البته توصیه می شود ترخیص کار را خودتان پیدا و انتخاب کنید چون کالا را به نام او می خرید.

پرسش های متداول

سوال 1: نوپندار چقدر هزینه بابت انجام این کارها می گیرد؟
پاسخ: هزینه ی تسهیلگری تجاری به صورت ساعتی حساب می شود. تا پایان سال 1394 شمسی ساعتی 30 هزار تومان است. بسته به این که آن پروژه تا کدام مرحله پیش برود و چند نوع کالا را بخواهید بخرید مدت زمان صرف شده متفاوت است ولی در یک پروژه ی متوسط که صرفاً یک نوع کالا خریداری گردد حدود 50 ساعت وقت می برد. دفعات بعدی که بخواهید همان کالا را بخرید نیاز به تحقیق و بررسی زیاد ندارید و وقت کمتری می گیرد.


سوال 2
: برای آغاز یک فعالیت تجاری بین المللی باید حداقل چقدر سرمایه داشته باشم؟
پاسخ: اگر کالای مورد نظر را بخواهید مستقیماً از کارخانه بخرید و نوع کالا طوری باشد که مستلزم حمل و نقل با کشتی است و بعد هم باید با تریلی یا کامیون به محل انبار شما برسد هزینه ی حمل با کشتی و تریلی در مجموع حدود 2هزار دلار خواهد شد. هزینه های گمرک و ترخیص کار را نیز حدود 2 الی 3 هزار دلار در نظر بگیرید. در مجموع بین 4 تا 5 هزار دلار هزینه ی حمل و ترخیص خواهد بود لذا در مورد حمل با کشتی خرید حداقل 20 هزار دلار کالا توصیه می شود. در مورد خرید از کشورهای نزدیک می توان با 10 هزار دلار هم پروژه ای انجام داد. پروژه هایی که ما تا کنون به انجام رسانده ایم بین 10 هزار دلار تا 250 هزار دلار بوده اند.

سوال 3: آیا پول خرید کالا را باید به نوپندار بدهم؟
پاسخ: خیر! نوپندار هیچ پولی بابت خرید کالا نمی گیرد و منتقل نمی کند. هیچ مسئولیتی هم در قبال کیفیت، قیمت یا کمیت کالای خریده شده نمی پذیرد. نوع کالا، فروشنده، کیفیت، مبلغ آن، شرکت کشتیرانی و ترخیص کار را خودتان انتخاب می کنید و خودتان به آنها پول می دهید. ما فقط مکاتبات و هماهنگی های لازم بین آنها را به انجام می رسانیم و مشاوره می دهیم که چه افراد و شرکت هایی قابل اطمینان هستند.

سوال 4: از کجا بدانم فروشنده کلاهبردار نیست؟ از کجا بفهمم پولی که واریز می کنم در راه گم نمی شود؟ از کجا معلوم فروشنده به جای کالای مورد نظر من پاره آجر داخل کانتینر نگذارد؟ از کجا معلوم کشتی رانی بار را گم نکند؟ از کجا بدانم ترخیص کار کالا را برای خودش بر نمی دارد؟ از کجا معلوم وقتی کالا به دست من برسد از عهده ی فروش آن بر بیایم؟
پاسخ: نوپندار هیچ تضمینی درباره ی هیچ یک از موارد بالا نمی دهد. کسی که می خواهد وارد تجارت بین المللی شود باید چندهزار دلار ریسک را بپذیرد. اگر این پول تمام دارایی شماست بهتر است هرگز وارد چنین تجارتی نشوید. نوپندار فقط راهنمایی می کند که چگونه ریسک و خطر را به حداقل برسانید و با شرکت های معتبر کار کنید. ممکن است از فروشنده درخواست نمونه کالا نمایید یا درباره ی کالاهایی که قیمت زیادی دارند یک نفر را مسئول بازدید حضوری و تحویل گرفتن در کشور مقصد کنید ولی درباره ی خریدهای کوچک فقط می توانید با مطالعه و بررسی درباره ی سوابق فروشنده به او اعتماد کنید و ریسک را بپذیرید.


برچسب‌ها:, , , , ,


تمام ایمیل ها و تماس های تلفنی سریعاً پاسخ داده می شوند ولی چنانچه از یک روش تماس پاسخ نگرفتید حتماً با روش دیگر تماس حاصل نمایید
Mobile: )+98( 9354167938 (Javad Hoseini) Tel: )+98-71( 36347903
javad2000[@]gmail[dot]com
طراحی سایت در آذر 87 توسط: ایران نوپندار
برای لود این صفحه 17 عملیات در 0٫404 ثانیه انجام شد.


page loaded in 1600741297622 milliseconds