پیاده سازی صوت و تایپ شنیداری، ویرایش و ترجمه، خرید و فروش کالا و محصولات فناورانه و نوآورانه

ایزی ترنسکرایب: اولین نرم افزار تسهیل پیاده سازی فایل صوتی و تصویری

الف) معرفی

“نرم افزار پیاده ساز آسان” یا “ایزی ترنسکرایب” (EZ Transcribe) به طور خاص برای پیاده سازی (Transcription) فایل های صوتی و تصویری یعنی تایپ متن آنها ساخته شده است. ایزی ترنسکرایب کار برنامه های تشخیص صدا (Voice Recognition) را انجام نمی دهد ولی این امکان را فراهم می سازد که تایپیست، مترجم یا پیاده ساز، به جای آن که برای گوش دادن فایل صوتی در یک نرم افزار و تایپ متن آن در برنامه ی دیگر، ناچار به سوئیچ کردن مداوم بین این دو برنامه باشد، امکانات لازم جهت هر دو کار را در یک جا پیش روی خود قرار دهد و بدین ترتیب، صرفه جویی زیادی در زمان انجام کار نماید. ایزی ترنسکرایب ترکیبی از Windows Media Player و Wordpad به علاوه ی امکانات اضافه ی ویژه ی پیاده سازی، زمانگذاری و زیرنویس نویسی می باشد. این ترکیب از مدیاپلیر و تکست ادیتور به گونه ای طراحی گشته که در همان محیطی که متن تایپ می شود امکان Play/Pause و Back/Forward کردن فایل صوتی-تصویری نیز با کلیدهای آسانی مثل Ctrl+Enter یا Ctrl+Arrow Keys امکان پذیر گردد. این قابلیت به نام «حالت مطالعه» (Study Mode) خوانده می شود و علاوه بر پیاده سازها، برای زبان آموزان و هنرجویان موسیقی نیز که مجبورند یک قسمت از فایل صوتی را بارها گوش کنند بسیار حیاتی می باشد.

طبق بررسی های سازنده، ایزی ترنسکرایب فقط سه چهار مشابه خارجی دارد ولی کیفیت و امکانات هیچ کدام قابل قیاس با این برنامه نمی باشد، بخصوص که نسخه ی جدید آن قابلیت کم و زیاد کردن سرعت فایل صوتی را بدون تغییر کیفیت فراهم می آورد. اگر مخاطب محترم برنامه ی مشابهی را با امکانات بیشتر می شناسد لطفاً معرفی کند. اولین ورژن ایزی ترنسکرایب به نام «پخش کننده آسان» یا «ایزی پلیر» (EZ Player) در سال ۲۰۰۲ ساخته شده و تا سال ۲۰۱۲ به طور مداوم برای کارهای پیاده سازی استفاده و مرتباً آپدیت گشته ولی در اختیار عموم قرار نگرفته است. آپدیت بیست و چهارم ایزی ترنسکرایب «به نام ایزی ترنسکرایب ۲۰۱۳» در اختیار علاقمندان قرار گرفت. هم اکنون نسخه ۲۰۱۵ نیز با امکانات جدید آماده ی عرضه می باشد. این برنامه در دو نسخه ی نقره ای و طلایی در اختیار گذاشته می شود که نسخه ی نقره ای رایگان است. برای تبدیل شدن آن به نسخه ی طلایی، باید رمز طلایی در برنامه وارد گردد. در نسخه ی نقره ای، همه ی امکانات فعالند ولی تکست ادیتور فقط متن های کوچکتر از ۲۰۰ حرف را می پذیرد. در نسخه ی طلایی چنین محدودیتی وجود ندارد. ایزی ترنسکرایب از روی سایت قابل دانلود است:

ب) دانلود ایزی ترنسکرایب)

جهت دانلود نسخه نقره ای ورژن های مختلف این برنامه که تمام امکانات آنها فعال و کاملاً رایگان است لطفاً روی لینک دلخواه کلیک و در صورت تمایل به خرید کلید طلایی طبق دستورالعملی که در ادامه می آید اقدام شود. چنانچه لینک کار نکند با مرورگر دیگری امتحان نمایید و اگر باز هم مشکلی بود تماس بگیرید. پیش نیاز نصب نسخه های نصبی (ستاپی) و همچنین اجرای نسخه های پرتابل، دات نت فریمورک سه و نیم (dot net framework 3.5) یا بالاتر می باشد که روی ویندوز ویستا، ویندوز ۷ و ویندوزهای بالاتر به طور پیشفرض نصب هستند و در ویندوز اکسپی نیز اگر نصب نباشد، به صورت رایگان می توان از اینترنت دانلود و نصب کرد. نسخه های ستاپی، این دانلود را به طور خودکار در صورت لزوم انجام می دهند. ضمناً عملکرد ورژن های بالاتر از ۲۰۱۳ در ویندوز XP تضمین نمی شود ولی بیشتر قابلیت ها جواب می دهد.
  آموزش صوتی کار با امکانات اولیه ایزی ترنسکرایب (15٫5 MB, 1,721 دانلود)
کلید طلایی نسخه های ۲۴ تا ۲۷ یکی است لذا با داشتن یک کلید می توان از همه آنها استفاده کرد.
  ایزی پلیر 2007+ (نسخه قدیمی ایزی ترنسکرایب) (1٫0 MB, 757 دانلود)
  ایزی ترنسکرایب 2013، آپدیت 24 نسخه های پرتابل و نصبی (2٫2 MB, 648 دانلود)
  ایزی ترنسکرایب 2014، آپدیت 26، نسخه پرتابل (1٫4 MB, 235 دانلود)
  ایزی ترنسکرایب 2014، آپدیت 27، نسخه پرتابل (1٫5 MB, 377 دانلود)
کلید طلایی نسخه های ۲۸ تا ۳۴ نیز یکسان ولی متفاوت با ورژن های قبلی می باشد. یعنی با داشتن یک کلید می توان از تمام آنها استفاده کرد.
  ایزی ترنسکرایب 2014، آپدیت 28، نسخه پرتابل (2٫6 MB, 285 دانلود)
  ایزی ترنسکرایب 2014، آپدیت 29، نسخه پرتابل (2٫6 MB, 218 دانلود)
  ایزی ترنسکرایب 2014، آپدیت 30، نسخه های پرتابل و نصبی (ستاپی) (6٫1 MB, 383 دانلود)
  ایزی ترنسکرایب 2014، آپدیت 31، نسخه پرتابل (2٫7 MB, 278 دانلود)
  ایزی ترنسکرایب 2015، آپدیت 32، نسخه پرتابل (2٫7 MB, 308 دانلود)
  ایزی ترنسکرایب 2015، آپدیت 33، نسخه پرتابل (2٫7 MB, 614 دانلود)
  اسکریپت جاز برای ایزی ترنسکرایب، جهت استفاده کسانی که با صفحه خوان JAWS کار می کنند (1٫7 KB, 522 دانلود)
  ایزی ترنسکرایب 2015، آپدیت 34، نسخه های نصبی و پرتابل (6٫8 MB, 1,962 دانلود)
  ایزی ترنسکرایب 2016 آپدیت 35 هر دو نسخه ی نصبی و پرتابل (6٫8 MB, 2,849 دانلود)

پ) امکانات نسخه ۲۰۱۳:

 • ۱- پشتیبانی از تمام فرمت های صوتی-تصویری قابل پخش با ویندوز مدیاپلیر شامل موارد زیر:
  asf, wma, wmv, wm, asx, wax, wvx, wpl, Wmx, dvr-ms, wmd, avi, mpg, mpeg, m1v, mp2, mp3, mpa, mpe, mpv2, m3u, mid, midi, rmi, au, snd, wav, cda, ivf, wmz, wms, mov, qt

  به علاوه ی فرمت های AMR، MP4 و M4a و غیره در صورت نصب بودن کدک های (Codec) آنها روی ویندوز

 • ۲- مرور سریع (Fast Review): نمایش لیست کامل فایل های صوتی تصویری هر فولدر جهت مرور سریع آنها تنها با زدن کلیدهای بالا و پایین و اینتر

 • ۳- امکان پیدا کردن و پخش خودکار دیسک های صوتی-تصویری اعم از VCD، AudioCD و فلش مموری!

 • ۴- امکان کم و زیاد کردن سرعت پخش فایل

 • ۵- حالت مطالعه (Study Mode): امکان عقب و جلو کردن آسان و سریع فایل صوتی تنها با زدن کلیدهای جهتی چپ و راست (Arrow Keys). با هر بار زدن کلید، فایل صوتی یک گام به عقب یا جلو می رود. مقدار گام بر حسب ثانیه یا دقیقه قابل تنظیم می باشد. این قابلیت، هم برای پیاده سازها، هم زبان آموزان و هم هنرجویان موسیقی که ناچارند تکه ای از صدا یا آهنگ را مکرراً گوش کنند بسیار حیاتی است.

 • ۶- تنظیم گام (Adjustable Step): بر خلاف سایر نرم افزارهای دارای حالت مطالعه، که گام آنها فقط قابل تنظیم به مقادیر از پیش تعیین شده می باشد، در ایزی ترنسکرایب امکان تنظیم گام دلخواه بر حسب ثانیه یا دقیقه فراهم است، به طوری که با زدن هر بار کلید عقب یا جلو، فایل صوتی یک گام به عقب یا جلو برود.

 • ۷- ایزی پلیر (EZ Player): امکان Play/Pause آسان تنها با استفاده از کلیدهای Enter یا Space و همچنین رفتن سریع به فایل قبلی و بعدی صرفاً با زدن کلیدهای جهت بالا و پایین

 • ۸- پخش منقطع (Interval Play): تعیین این که پس از هر N ثانیه پخش فایل، به مدت M ثانیه متوقف شود و سپس پخش مجدد را از O ثانیه قبل تر شروع نماید. این کار، به پیاده ساز فرصت می دهد تا در زمان توقف، متن شنیده شده را تایپ کند و برنامه دوباره ادامه ی فایل را خودبخود پخش نماید.

 • ۹- نوار موقعیت (Position Cursor): نمایش دقیقه و ثانیه فعلی، مدت زمان کل فایل و امکان عقب و جلو کردن آسان از طریق کلیک روی هر ثانیه ی دلخواه یا از طریق گام تعیین شده.

 • ۱۰- تنظیم ولوم (Volume Adjustment): تنظیم شدت صدای فایل

 • ۱۱- نمایش تمام صفحه (Full Screen)

 • ۱۲- شمارشگر (Counter): اگر کاربر بخواهد در حین کار، چیزی را شمارش کند، مثلاً تعداد جمله هایی که مفهوم آنها را نفهمیده، با زدن کلیدهای + و – به طور خودکار، یک عدد به شمارشگر اضافه یا کم می شود.

 • ۱۳- شروع از آخرین حالت (Last Mode Restore): هنگام اجرای برنامه، خود به خود آخرین پوشه ای که در آن کار می کرده ایم می آید، آخرین فایلی که در حال کار روی آن بودیم آماده ی پخش می گردد، آخرین نقطه ای از فایل که مشغول گوش دادن به آن بودیم ظاهر می گردد، آخرین متنی که در تکست ادیتور نوشتیم آماده ی ادامه می شود و چنانچه قبل از ذخیره ی آخرین متن، کامپیوتر خاموش شده باشد، پیغام بازگردانی (Recovery) قسمت های ذخیره نشده را می دهد.

 • ۱۴- دوستدار صفحه کلید (Keyboard-friendly): تمام امکانات این برنامه، علاوه بر ماوس، با صفحه کلید نیز قابل دسترسی هستند.

 • ۱۵- سازگار با جاز (Compatible with JAWZ): تمام امکانات این برنامه با نرم افزار گویاساز جاز سازگار است و برای نابینایان نیز قابل استفاده می باشد.

 • ۱۶- پخش مستمر (Continuous Play): در صورت فعال بودن این گزینه، با تمام شدن هر فایل، برنامه به طور خودکار شروع به پخش فایل بعدی می نماید.

 • ۱۷- ویرایشگر متن (Text Editor): امکان تایپ متن فایل صوتی/تصویری در همان محیط تماشای فایل! تکست ادیتور معجزه ی اصلی ایزی ترنسکرایب است که خود دارای امکانات متعدد می باشد. در تصویر صفحه ی اول، تکست ادیتور به صورت مستطیل سفیدرنگی قابل مشاهده است. نوشتن خودکار اسم گویندگان، تکرار خودکار عبارات تکراری، زمانگذاری در جاهای دلخواه، ساخت فایل زیرنویس برای Video DVD و… از جمله امکانات تکست ادیتور هستند.

  ت) امکانات تکست ادیتور

  • ۱- ایزی پلیر: در همان محیط نوشتن متن، قادریم با استفاده از کلیدهای Ctrl+Enter فایل صوتی را Play/Pause کنیم.

  • ۲- حالت مطالعه (Study Mode): در حالت عادی، فایل صوتی با زدن کلیدهای جهتی چپ و راست، یک گام به جلو یا عقب می رفت اما در تکست ادیتور، با زدن کلید Ctrl+Left یک گام به عقب می رود. کلید Ctrl+Right به دلایل فنی در این محیط از کار می افتد زیرا نیازی به آن نداریم.

  • ۳- ذخیره ی فایل متنی: گزینه های Open، Save و Save As جهت ذخیره ی فایل متنی تایپ شده با فرمت های TXT، RTF و Doc (نوتپد، وردپد و ورد).

  • ۴- حالت مصاحبه گر/پاسخگو (Moderator/Respondent Mode): در این حالت، عبارت M: و عبارت خط تیره (-) که نشانه ی مصاحبه گر و پاسخگو هستند به طور خودکار با کلیدهای Ctrl+M و Shift+Enter نوشته می شوند.

  • ۵- چسباندن متن بدون فرمت (Plain Text Paste)

  • ۶- تنظیم اندازه ی تکست ادیتور: گاهی هنگام تماشای فیلم، کاربر نیاز به کوچک کردن طول و عرض تکست ادیتور و مشاهده ی قسمت بیشتری از صفحه ی فیلم دارد. حین گوش دادن به فایل صوتی، تکست ادیتور را بزرگ می کند تا قسمت بیشتری از متن را ببیند.

  • ۷- انواع تنظیمات مربوط به فونت

  • ۸- ذکر نام گویندگان (Character Naming): نوشتن خودکار نام گویندگان در مصاحبه های گروهی

  • ۹- زمانگذاری (Timing): درج زمان (بر حسب ساعت، دقیقه و ثانیه) در کنار نام تمام یا بعضی از گویندگان

  • ۱۰- انتقال زمان (Time Shift): عقب بردن یا جلو کشیدن خودکار زمان های درج شده در کنار نام هر گوینده

  • ۱۱- تکرار (Repeat): تکرار خودکار پاسخ های چند گوینده که جواب مشابهی داده اند.

  • ۱۲- ذخیره ی خودکار (AutoSave): هر ۱۵۰ ثانیه یک بار، نسخه ی پشتیبان از فایل متنی به طور خودکار ذخیره می شود تا در صورت از دست رفتن فایل اصلی امکان بازگردانی فایل Backup وجود داشته باشد.

  • ۱۳- درج مدت کل (Total Duration): درج مدت کل فایل در متن نوشتاری با زدن کلیدهای Ctrl+Shift+T

  • ۱۴- زمانگذاری برای ساخت زیرنویس فیلم (SRT Subtitle Timing): جهت ساخت زیرنویس دیویدی باید کنار هر جمله، زمان آغاز و اتمام آن جمله و شماره ی ترتیبی، با فرمت خاصی نوشته شود. ایزی ترنسکرایب این کار را به راحتی انجام می دهد.

  • ۱۵- درج عبارات پرکاربرد: عبارات پرکاربردی که در مصاحبه ها زیاد تکرار می شوند به طور خودکار با زدن کلیدهای میانبر درج می گردند.

  • ۱۶- ارسال خودکار ایمیل: چنانچه لازم باشد فایل ها در حین انجام تایپ، مکرراً برای ویراستار یا شخص دیگری ایمیل گردند تنها با زدن کلید F11 برای او فرستاده می شوند.

  • ۱۷- واژه شمار (Word Count): همواره تعداد کلمات نوشته شده در متن و همچنین تعداد واژه های آخرین پاراگراف در زیر تکست ادیتور نوشته می شود. این موضوع به طور خاص برای مترجمین، پیاده سازها و تایپیست ها مفید است که جهت محاسبه ی قیمت و کیفیت کارهای خود نیاز به دانستن تعداد کلمه دارند.

  ث) تبدیل کردن نسخه ی نقره ای به طلایی

  در نسخه ی نقره ای تمام امکانات برنامه فعال هستند و تنها محدودیت این می باشد که متن های بزرگتر از ۲۰۰ حرف را نمی توان در تکست ادیتور نوشت. برای تبدیل کردن نسخه ی نقره ای به طلایی، برنامه را نصب کنید و (مطابق توضیحات راهنما) به تکست ادیتور بروید. گزینه ی Activate را کلیک کنید. آنجا یک «شناسه» به شما داده شده و یک «رمز» از شما می خواهد. چنانچه رمز را وارد نمایید و تایید را بزنید، نسخه ی طلایی فعال می گردد. برای خرید رمز، مبلغ مورد نظر را طبق فهرست زیر به یکی از شماره حساب ها واریز فرمایید و شماره سریال ۴رقمی (شناسه) موجود در همان قسمت را بدهید تا طی یک ساعت، رمز برایتان ارسال گردد. شماره حساب ها را با کلیک روی

  این لینک

  مشاهده فرمایید. هر نسخه ای که خریداری شود روی ۴ کامپیوتر قابل نصب خواهد بود. اگر سوال تکمیلی داشتید تماس بگیرید.

  فهرست قیمت نسخه های مختلف برنامه

  1. نسخه ۲۰۰۷ رایگان است.
  2. تمام نسخه های ۲۴ تا ۲۷ معادل ۶۰هزار تومان (دارای کلید مشترک)
  3. همه نسخه های ۲۸ تا ۳۴ معادل ۷۵ هزار تومان (با یک کلید می توان از همگی استفاده کرد)

  توضیح: کسانی که قبلاً ورژن های ۲۴ الی ۲۷ را خریده اند برای ارتقا به ۲۰۱۵ فقط مابه التفاوت قیمت یعنی ۱۵هزار تومان می پردازند.

  امکاناتی که به نسخه های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ اضافه شده اند:

  نسخه ۲۰۱۴ آپدیت ۲۶

  1. امکان ساخت انواع فایل های صوتی و تصویری رمزدار با این برنامه فراهم شد به گونه ای که فایل های مذکور صرفاً قابل پخش روی کامپیوتر کسانی باشد که شماره سریال کامپیوتر ایشان در کلید آن فایل صوتی یا تصویری رمزدار درج شده است. این امکان جهت ساخت آموزش های مالتی مدیا و فروش آن آموزش به مخاطبان می باشد.

  2. برنامه سخنگو شد و اسکریپت جاز در کنارش قرار گرفت تا جهت نابینایان نیز قابل استفاده باشد.

  3. امکان کم و زیاد کردن سرعت فایل صوتی و تصویری قبلاً هم فراهم بود ولی الآن تغییر سرعت بدون تغییر کیفیت صدا انجام می گیرد.

  نسخه ۲۰۱۴ آپدیت ۲۷

  1. امکان فعال کردن یا از کار انداختن قابلیت «سخنگو» در برنامه فراهم گشت.

  نسخه ۲۰۱۴ آپدیت ۲۸

  1. از این پس، شماره سریال ۴رقمی برنامه بر اساس شماره CPU به جای شماره هارد دیسک ساخته می شود تا در اثر تغییر پارتیشن بندی هارد دیسک، شماره سریال تغییر نکند.

  2. غلط گیر املایی فارسی با دیکشنری ۱۷هزار کلمه ای به برنامه اضافه شد. هر کلمه ای که غلط نوشته شود برنامه بوق می زند ولی اگر ناقص نوشته شود بوق نمی زند (فعال کردن این امکان دلبخواه است).

  3. بعضی امکاناتی که در تکست ادیتور فقط با کلید میانبر در دسترس بودند، به منوی برنامه هم اضافه شدند.
  4. گزینه های Find، Find Next و Find Previous برای پیدا کردن واژه ای خاص در برنامه اضافه شدند.

  5. گزینه Go To با این هدف اضافه شد که اگر در ییک نقطه از فایل متنی کلیک کنیم و گزینه مذکور را بزنیم، نقطه ی متناظر با آن را در فایل صوتی به طور تقریبی پیدا نماید.

  نسخه ۲۰۱۴ آپدیت ۲۹

  1. مشکل درست نوشته نشدن اسامی گوینده های حاضر در مصاحبه حل شد.

  2. غلط گیر املایی انگلیسی با دیکشنری ۳۰۰هزار کلمه ای به برنامه اضافه شد ولی غلط گیری فقط به زبان فارسی یا انگلیسی مقدور است. هنوز امکان غلط گیری همزمان به هر دو زبان مقدور نشده (که بعداً اضافه گشت).

  نسخه ۲۰۱۴ آپدیت ۳۰

  1. در کنار نسخه پرتابل برنامه، نسخه نصبی (ستاپی) نیز اضافه شد (فقط در همین ورژن و نه در ورژن های بعدی).

  2. دیکشنری غلط یاب فارسی به ۲۲هزار کلمه ارتقا یافت.

  نسخه ۲۰۱۴ آپدیت ۳۱

  1. امکان غلط گیری همزمان فارسی و انگلیسی فراهم گشت. دیگر ناچار نیستیم فقط غلط گیر یک زبان را به تنهایی فعال کنیم.

  2. امکان کم و زیاد کردن ولوم هشدار صوتی مربوط به غلط های املایی فراهم شد (Feedback volume). دیگر بوق های بلند غلط گیر باعث خسته شدن گوش نمی گردد.

  3. یک باگ در برنامه وجود داشت که گاهی غلط گیر املایی را از کار می انداخت و برای حل آن مجبور به بستن و باز کردن برنامه بودیم. این باگ برطرف شد.

  4. قبلاً غلط گیر املایی فقط واژگان نادرست را غلط می گرفت ولی کلمات ناقص را غلط نمی گرفت. از حالا به بعد، کلمه ناقص را نیز غلط می گیرد.

  5. قبلاً کلمات جدیدی که به دیکشنری اضافه می کردیم در زیر واژگان قبلی قرار نمی گرفت ولی الآن در جای درست و زیر واژگان قبلی قرار می گیرد.

  نسخه ۲۰۱۵ آپدیت ۳۲

  1. صداهای کلمات (اِعراب) دیگر در غلط گیری لحاظ نمی شود. اعراب گذاری را به عنوان غلط تلقی نمی کند.

  2. دیکشنری فارسی، ۲۵هزار کلمه ای شد.

  نسخه ۲۰۱۵ آپدیت ۳۳

  1. یک باگ باعث درست نوشته نشدن نام بعضی گوینده های حاضر در جلسه می شد که برطرف گشت.

  نسخه ۲۰۱۵ آپدیت ۳۴

  1. در Study Mode با دکمه های Home و End می توان به ابتدای فایل یا ۳۰ ثانیه مانده به انتهای فایل رفت.

  2. علاوه بر File List در Folder List و Drive List نیز می توان دکمه Escape را زد تا به Study Mode برویم.

  3. با کلید F6 می توان بین مدهای مختلف جابجا شد. مثلاً File List، Study Mode، Edit Mode

  4. کلید Ctrl دیگر کاربرد ظاهر کردن ادیت باکس را ندارد زیرا باعث تداخل با دیگر کاربردهای کلید کنترل می شد.

  5. دیکشنری غلط گیر فارسی به ۳۵هزار کلمه ارتقا یافت.

  6. اعلام صوتی تغییر زبان در ادیت باکس به صورت اختیاری است و حالت پیشفرض، غیرفعال می باشد.

  7. نسخه ستاپی (نصبی) نیز در کنار نسخه پرتابل (بی نیاز از نصب) اضافه شد.

  امکاناتی که به نسخه ۲۰۱۶ اضافه شده اند

  آپدیت ۳۵
  ۱- بسیاری از امکاناتی که قبلاً مخفی بود و فقط با کلید میانبر عمل می کرد الآن گزینه ی مربوط به خود را در منوها دارد و اگر کلید میانبر مربوط را فراموش کنیم می توانیم از طریق منوها به آن قابلیت دست یابیم.
  ۲- قبلاً جاز هنگامی که یک کادر محاوره ای باز می شد و بعد آن را می بستیم نوشته های تکست ادیتور را نمی خواند مگر که یک بار تکست ادیتور را می بستیم و دوباره باز می کردیم. الآن این مشکل حل شده است.
  ۳- امکان ایزی کارکت یا تصحیح آسان به برنامه اضافه شد. یعنی برنامه می تواند نیم فاصله ها و کلمات اختصاری که می نویسیم را خودبخود در آخر کار اصلاح کند.
  ۴- گزینه ی Refresh Dictionary Database قبلاً کلید میانبر نداشت ولی الآن دارد.
  ۵- گزینه ی تغییر نام کاراکترها قبلاً باعث می شد جاز در کادر ادیت باکس چیزی نخواند ولی الآن از این حیث مشکلی ندارد.
  ۶- گزینه ی ایزی کارکت قبلاً کلید میانبر نداشت الآن دارد.
  ۷- کاراکتر آپاستروف قبلاً باعث غلط گرفته شدن کلمات می شد ولی الآن نمی شود.
  ۸- اعداد اگر به کلمات می چسبیدند باعث غلط گرفته شدن کلمه می شدند ولی الآن نمی شوند.
  ۹- دیکشنری فارسی غلط گیر برنامه ۳۹ هزار کلمه ای شد.
  ۱۰- قبلاً گاهی هنگامی که از فایل لیست به استادی مد می رفتیم ادیت باکس هم خودبخود باز می شد ولی در آن قرار نمی گرفتیم. هر چقدر هم اف ۶ می زدیم به ادیت باکس نمی رفت مگر که تب می زدیم. حالا این مشکل حل شده است. با اف ۶ به ادیت باکس می رود و ادیت باکس بی دلیل باز نمی شود.
  ۱۱- در ویندوز ۱۰ غلط گیر صدایش در نمی آمد. مشکل حل شد.
  ۱۲- قبلاً در استادی مد با کلیدهای Home, End به ابتدا و انتهای فایل می رفتیم ولی حالا با نگه داشتن کنترل و زدن آن کلیدها به ابتدا و انتها می رویم. برای این که تصادفی با زدن کلید ابتدا یا انتها به مکان خاصی نرود.
  ۱۳- بعد از کنترل به اضافه ی آر، جاز ساکت می شد. الآن دیگر ساکت نمی شود.
  ۱۴- قبلاً وقتی برنامه باز می شد اگر مستقیماً به کادر ویرایش می رفت، سایز کادر ویرایش به اندازه ی عرض صفحه نبود ولی الآن سایز کادر ویرایش به اندازه ی عرض صفحه می شود.
  ۱۵- قبلاً امکان تنظیم رنگ پشت صحنه ی تکست ادیتور را نداشتیم ولی الآن از طریق منوی ستینگ، این امکان را داریم.

  برچسب‌ها, , , , , , , , , , , , , ,


  برای لود این صفحه 132 عملیات در 2 ثانیه انجام شد.